Прослава празника Светих Кирила и Методија у Архиепископији београдско–карловачкој

Његово Високопреосвештенство Архиепископ цетињски и митрополит црногорско- приморски Г. Амфилохије служио је у недељу, шесту по Пасхи - недељу слепога, и на празник Свeте браће Кирила и Методија и Светог Архиепископа Никодима Пећког, Свету Архијерејску Литургију у храму посвећеном овој двојици словенских просветитеља у Јајинцима.

Митрополит Амфилохије служио у Земуну

Дана 23. маја 2009 године у цркви св. Архан. Гаврила у Земуну, са благословом Његове Светости Патријарха српског Г. Павла, Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије у саслужење пет свештеника и осам ђакона. После великог входа Митрополит Амфилохије рукоположио је у чин презвитера ђакона Игора Батеза.

Епископ Атанасије сутра служи у цркви Светог Саве

Са благословом Његове Светости Патријарха српског Г. Павла, Преосвећени викарни Епископ хвостански Г. Атанасије, поводом празника Светог Кирила и Методија служиће сутра 24. маја, Свету Архијерејску Литургију у цркви Светог Саве на Врачару, са почетком у 9 часова. По завршетку литургије Епископ хвостански Г. Атанасије отвориће изложбу калиграфије у парохијском дому Светосавске Цркве.

Слава цркве Светог Николаја на Новом гробљу

Црква Преноса моштију Светог Николаја на београдском Новом гробљу торжествено је прославила своју храмовну славу. Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије уз саслужење Преосвећених епископа, Осечко-пољског Г. Лукијана и Полошко-кумановског Г. Јоакима, четири свештеника и пет ђакона.

Успех Мушкох хора Свети Серафим из Земуна

Мушки хор Свети Серафим из Земуна (при цркви Св.Тројице у Земуну), освојио Гранд При на десетом јубиларном Фестивалу православних хорова у Минску (Белорусија)

Српски мушки хор Св.Серафим из Земуна, 03.05.2009. освојио је Гранд При на десетом јубиларном Фестивалу православних хорова у Минску (Белорусија), као најбољи хор у конкуренцији 45 хорова из 14 земаља света. Жири је био састављен од 15 стручњака (диригената, композитора, академика, професора...) из Русије, Пољске, Белорусије, Украјине, Бугарске и Румуније. Млади диригента хора, Марко Пешић (1980) успео је да својим талентом и упорним радом покаже жирију оно најбоље што је овај хор могао да пружи, и за такав рад награђен је титулом Гранд При. Хор је изводио искључиво дела српских композитора и овом наградом показао колико је богато и лепо српско наслеђе у духовној хорској музици. На фестивалу су учествовали хорови из 14 земаља света (чак и православни Индуси који су оставили посебан утисак на све нас). Наш хор су, где год био, дочекивали са великом братском љубављу и на крају награђивали овацијама.