Хиљаду Авраамових кругова
Хиљаду Авраамових кругова је глобални пројекат посвећеном дијалогу различитих вера аврамовске традиције. Сваки круг пројекта окупља три свештенослужитеља авраамовских религија - хришћанства, јудаизма и ислама који месец дана живе заједно у својим домовима у свакој од њихових локалних заједница. Предвиђено је да траје 10 година и да окупи 3000 различитих свештенослужитеља све три религије, са очекивањем да допринесе бољем разумевању, повећању толеранције и саосећајности међу припадницима те три религије, а у доба растуће нетрпељивости, радикализма и политичке злоупотребе верских осећања.
Пројекат је настао на иницијативу Париског мировног форума, који је у новембру 2018. године окупио 65 председника држава и влада, УН и других светских и регигионалних институција, многобројне научнике, књижевнике, новинаре и лауреате светских награда са циљем да допринесе успостављању заједничких деловања, предложи конкретне иницијативе, развије мултилатеризам и све врсте сарадње на светском нивоу.
Хиљаду Аврамових кругова је један од сто програма које је подржао и финансијски обезбедио Париски мировни форум. Идеју за пројекат дао је др Дино Пати Ђалал из Индонезије, који се више од 30 година налази у међународној дипломатији, док је реализатор пројекта Заједница за међународну политику Индонезије, а други круг пројекта је финансирала Влада Краљевине Данске.
У другом кругу, на позив организатора, са благословом Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја, учествовао је свештеник при храму Светих цара Константина и царице Јелене у Београду, јереј Глигорије Марковић. Он је заједно са ортодоксним рабином Довом Хофманом и имамом Мухамедом Абдулахом Сукријем из Индонезије провео месец дана заједничког живота у Србији, јеврејској заједници у Денверу у САД, и исламској медреси у граду Ћирабону на Јави у Индонезији.
Током програма учесници су били у прилици да своје заједнице упознају са другим религијама које поштују истог праоца Аврама и којима је заједничко да је човек непроцењиво вредна Божја творевина. Свештеник Глигорије Марковић и рабин Дов Хофман су први немуслимани који су ушли и боравили у Пандок Бунтет медреси током пет векова њеног постојања. Сем живота у заједници, других програм је укључио и јавне дебате у којима су учесници имали прилику да представе своју веру и изложе шта је то заједничка основа на којој је потребно и могуће прихватити другог.