3D панораме руских светих места

3D панораме руских светих места
3D панораме руских светих места
3D панораме руских светих места
3D панораме руских светих места

Владимир Ештоки, фотограф онлајн православног журнала „Фома“, креирао је нови сајт са 3D панорамама различитих православних светилишта у Москви и у другим градовима и селима Русије.

Сајт тренутно пружа панораме десет светих места:

  • црква Нерукотворене иконе у Убори: Ова црква у московском региону је позната као „Испод звона“. Она комбинује традиционалну архитектуру руског белог камена и иновације западноевропске архиетектуре. Такве цркве карактерише декоративност и осветљеност, у контрасту са комбинацијом црвених зидова и белих урезаних детаља.
  • Савино-сторожевски манастир: Манастир је основан 1398. године крај Звенигорода, 30 миља од Москве, од стране Светог Саве Звенигородског Чудотворца, другог сина Великог московског кнеза Светог Димитрија Донскога.
  • Вазнесењска црква у Елпатјеву: Племићки посед, племићки парк и црква Вазнесења Господњег у Елпатјеву, која се налази на обали реке Волге, заједно чине предиван споменик руске природе, историје и културе.
  • Високопетровски манастир у Москви: манастир је основан 1315. од стране Митрополита кијевског Владимира и Митрополита све Русије г. Петра. Помиње се у писаним изворима из 1317. године. Главни део манастирског архитектонског комплекса је саграђен у 17. и 18. веку. Манастир су затворили бољшевици 1929. године.
  • Новодевички манастир у Москви: Манастир је основао Велики војвода Василије III 1524. године у част Смоленске иконе Мајке Божје у знак захвалности за преузимање Смоленска 1514. године.
  • Црква Покрова Пресвете Богородице у Черкизову: Црква је саграђена 1903. године по нацрту архитекте В.П. Десјатова. Главни олтар је освећен у част Покрова Пресвете Богородице. Десни олтар је посвећен Светом Николи, а леви Светом Сергију Радоњешком.
  • Радоњеж: Радоњеж су основали Словени у 11. веку у области река Волге и Олхе.
  • Благовештењска црква: Црква у селу Благовештење помиње се у писаним текстовима 1587. године.
  • Црква Богојављања и Светог Владимира у селу Бородино: Место Богојављанске цркве у Николско-Богојављанском позната је од 16. века. Према традицији села Челобитева, које је у то време припадало Светотројицко-сергејевској лаври, дрвена црква била је саграђена и освећена у част Сретења.
  • Крутицко подворје у Москви: Кнежевско село Крутицки налази се на древном путу који води до Коломне над Рјазаном, а који је био веома важан за Москву. У данима оснивања манастира, лева обала реке Москве била је веома стрма (крутим) па је манастир који је основан у 13. веку добио назив по њој.

Погледајте панораме на сајту 3Д Русија.

Извор: Orthochristian.com (превод - Информативна служба)