Патријарх српски г. Иринеј у Диселдорфу
У недељу, 1. децембра 2013. године, након што је посетио храм Светог Луке у Дортминду и парохију Светог Стефана у Есену, Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј посетио је храм Светог Саве у Диселдорфу.
Пре доласка у храм, Српски Патријарх посетио је градско гробље у Диселдорфу, где је недавно, после одлуке градских власти, одрђен посебан део где се сахрањују православни Срби, Грци, Руси... Порта и храм били су испуњени децом и благочестивим Србима из Диселдорфа и околине који су са духовном радошћу чекали Српског Патријарха. Испред храма у шпалиру били су рипидоносци, деца у народним ношњама као и свештеници: архијерејски намесник за Северну Рајну-Вестфалију, протојереј-ставрофор Јован Марић из Вупертала, протонамесник Славенко Савић из Ахена, јереј Драган Чолаковић из Есена и старешина храма, протонамесник Данило Радмиловић са братством - протонамесником Душком Спасојевићем и јерејом Неђељком Ђокићем.
Након свечаног дочека у храму Светог Саве доксологију су служили старешина храма Данило Радмиловић и протођакон Дамјан Божић. После многољествија народу и Свјатјејшем, старешина је пожелео добродошлицу Српском Патријарху и подсетио на рад његових предходника, како свештенослужитеља тако и одборника, који су марљиво и напорно радили да би овај храм данас био дом свим Србима који живе у Диселдорфу и околини.
Патријарх Иринеј је захвалио на добродошлици и изразио радост због сусрета са многобројном децом и парохијанима, подсетивши да је једини начин нашег опстанка очување православне вере, ћириличног писма и српског језика.
У порти храма налази се капела Светог Ђорђа Кратовца, у богослужбеној употреби од 2007. године. Поред храма и капеле у порти се налази велелепни Парохијски дом сазидан у старом српском стилу. У њему се налазе две сале, три стана за свештенике и канцеларије. При црквеној општини делује Коло српских сестара и фолклорна група Моравац. Веронаука се редовно предаје од стране пароха. Као званични датум оснивања ове парохије узима се 11. септембар 1960. године. Међутим, пре званичног оснивања Црквене општине парохијску дужност обављао је јеромонах Симеон Гроздановић још 1946. године. Велики духовни траг оставио је и протојереј-ставрофор Добривоје Ћилерџић.
Патријарх је, после посете капели и Парохијском дому, одржао седницу са свештенством и управом.