Закључци седнице Православне епископске конференције Немачке
Архимандрит Имануил (Сфиаткос) из Васељенске патријаршије и јереј Радомир Колунџић, парох Српске православне цркве у Берлину, именовани су за прве представнике Православне епископске конференције Немачке при седишту Немачке Владе и Парламента (Бундестага). Овом значајном одлуком, донетом на редовном заседању Православне епископске конференције у Бад Емсу у четвртак 5. маја, статус Православних у најмногољуднијој земљи Европске Уније се може значајно унапредити. Већинске иноверне заједнице - римокатоличка и евангеличка - имају своја званична представништва у Берлину преко којих су у прилици да утичу на законодавство и дневну политику.
Осим одлуке о именовању представника у Берлину, Православна епископска конференција је донела и друге одлуке значајне за живот Православља у Немачкој. У извршењу ових одлука, клиру Епархије средњоевропске припало је значајно место: jереј Младен Јањић из Келна именован је за опономућеника Конференције за рад са омладином, а јереју Радомиру Колунџићу, који је и благајник Конференције, стављено је у дужност да припреми јединствено делање православних душебрижника у болницама, затворима и војсци.
Литургијска комисија Православне епископске конференције под руководством Његовог Вископреосвештенства Архиепископа берлинског и немачког Г. Марка (Арнта) из Руске православне цркве, је добила задужење да припреми нове преводе молитвених текстова за црквене обреде. Осим тога, Конференција је донела одлуку да упути писмо свим православним црквеним општинама да умоле и позову верне да пријаве децу на православну веронауку у немачким државним школама.
На заседању Православне епископске конференције у Бад Емсу учествовали су, осим председавајућег по поретку Диптиха, Његовог Високопреосвештенства Митрополита немачког Г. Августиноса (Ламбардакиса) из Васељенске патријаршије и Његовог Преосвештенства Епископа средњоевропског Г. Константина (Ђокића) представници свих православних јурисдикција заступљених у Немачкој.
Извор: Епархија средњоевропска