Вести са Косова и Метохије
Митрополит Амфилохије служио Молебан за Косово и Метохију у манастиру Грачаница
22. July 2010 - 22:10Данас поподне, тачно у 17.00 часова зазвонила су звона на свим парохијским и манастирским храмовима широм Епархије Рашко-призренске и Косовско-метохијске означавајући почетак Молебана за Косово и Метохију и спасење верног народа који живи на овим распетим просторима. Молебан за Косово и Метохију у манастиру Грачаница служио је Мјестобљуститељ Епархије Високопреосвећени Митрополит Г. Амфилохије уз учешће Викарног Епископа Теодосија, свештенства, монаштва и верног народа који се окупио у грачаничком храму. Молебани су по благослову Његове Светости Патријарха Српског Г. Иринеја служени у свим храмовима СПЦ, у Србији, Црној Гори, Републици Српској као и дијаспори.
Митрополит Амфилохије посетио село Батусе
22. July 2010 - 11:25Мјестобљуститељ Епархије Рашко-призренске и Косовско-метохијске Високопреосвећени Митрополит Амфилохије посетио је данас заједно са секретаром Епархије јерејем Савом Шмигићем село Батусе код Косова Поља и учествовао у Светој Литургији која је служена поводом храмовне славе Св. Великомученице Недеље. Св. Литургију служио је јереј Синиша Миленковић из Липљана уз учешће већег броја народа из села и околине.
Порука Патријарха српског Г. Иринеја
22. July 2010 - 9:10
Данас Србија води једну од највећих битака у својој историји да сачува своју душу и одбрани своју Свету земљу Косово и Метохију.
Ово судбоносно питање решава се данас у Хагу. Какво год решење да буде донето, ми се морамо изборити да се преговорима дође до најцелисходнијег решења за Косово и Метохију, које ће бити прихватљиво за Србе и Албанце, да би заједно живели у миру и благостању и имали безбедну будућност.
Саопштење поводом оптужби бившег протосинђела Симеона Виловског
21. July 2010 - 16:14Изјава рашчињеног протосинђела Симеона Виловског, коју је медијима проследио његов адвокат Бранислав Тапушковић, није ништа друго до памфлет који се пре неколико дана појавио на антицрквеним грчким сајтовима. У њему и сличним текстовима Виловски и његови истомишљеници бесомучно оптужују СПЦ и Србију за практиковање верског и политичког прогона. Србија се у тим текстовима представља као недемократска и тоталитарна држава, а СПЦ се оптужује за „издају Православља" и спровођење „инквизиције" против оних који неће да признају папу(!?). Истовремено, са блаћењем личности Његове Светости Патријарха Иринеја и епископата СПЦ Виловски себе промовише за „највећег праведника" и наводну жртву тих „прогона".