Вести са Косова и Метохије

Митрополит Амфилохије служио Молебан за Косово и Метохију у манастиру Грачаница

Данас поподне, тачно у 17.00 часова зазвонила су звона на свим парохијским и манастирским храмовима широм Епархије Рашко-призренске и Косовско-метохијске означавајући почетак Молебана за Косово и Метохију и спасење верног народа који живи на овим распетим просторима. Молебан за Косово и Метохију у манастиру Грачаница служио је Мјестобљуститељ Епархије Високопреосвећени Митрополит Г. Амфилохије уз учешће Викарног Епископа Теодосија, свештенства, монаштва и верног народа који се окупио у грачаничком храму. Молебани су по благослову Његове Светости Патријарха Српског Г. Иринеја служени у свим храмовима СПЦ, у Србији, Црној Гори, Републици Српској као и дијаспори.

Митрополит Амфилохије посетио село Батусе

Мјестобљуститељ Епархије Рашко-призренске и Косовско-метохијске Високопреосвећени Митрополит Амфилохије посетио је данас заједно са секретаром Епархије јерејем Савом Шмигићем село Батусе код Косова Поља и учествовао у Светој Литургији која је служена поводом храмовне славе Св. Великомученице Недеље. Св. Литургију служио је јереј Синиша Миленковић из Липљана уз учешће већег броја народа из села и околине.

Порука Патријарха српског Г. Иринеја

Данас Србија води једну од највећих битака у својој историји да сачува своју душу и одбрани своју Свету земљу Косово и Метохију.

Ово судбоносно питање решава се данас у Хагу. Какво год решење да буде донето, ми се морамо изборити да се преговорима дође до најцелисходнијег решења за Косово и Метохију, које ће бити прихватљиво за Србе и Албанце, да би заједно живели у миру и благостању и имали безбедну будућност.

Саопштење поводом оптужби бившег протосинђела Симеона Виловског

Изјава рашчињеног протосинђела Симеона Виловског, коју је медијима проследио његов адвокат Бранислав Тапушковић, није ништа друго до памфлет који се пре неколико дана појавио на антицрквеним грчким сајтовима. У њему и сличним текстовима Виловски и његови истомишљеници бесомучно оптужују СПЦ и Србију за практиковање верског и политичког прогона. Србија се у тим текстовима представља као недемократска и тоталитарна држава, а СПЦ се оптужује за „издају Православља" и спровођење „инквизиције" против оних који неће да признају папу(!?). Истовремено, са блаћењем личности Његове Светости Патријарха Иринеја и епископата СПЦ Виловски себе промовише за „највећег праведника" и наводну жртву тих „прогона".