Вести са Косова и Метохије

Обнова православних храмова у Призрену

У једном од најстаријих градова на Балкану, Призрену, до 1999. године живело је 12.000 Срба да би их, до 2010. године, опстало једва десетак. После обнове порушеног храма светог Ђорђа и Богословије светих Кирила и Методија, данас их је преко 50.

Из црквеног дворишта, и после девет година, видљиви су трагови мартовског погрома из 2004. године. У Богословији, која је после 1999. године измештена у Ниш, па поново враћена у Призрен, уписана је друга генерација ученика.

Задушнице на Космету

Неколико стотина Срба је на Задушнице, у пратњи косовске полиције, обишло православно гробље у јужном делу Косовске Митровице, где су и овога пута затекли порушене споменике. Срби из централне Србије су, у организацији Kанцеларије за Косово и метохију, запалили свеће на гробљу у Ђаковици.

Угрожене народне кухиње на Косову и Метохији

Народним кухињама на Косову и Метохији, у којима се храни око две хиљаде људи, недостају намирнице, највише брашно. Количине брашна довољне су за хлеб само до прве недеље марта. Уз позиве да им се помогне, народне кухиње покушавају и сопственом производњом да ублаже несташицу.

Централни магацин за шест народних кухиња које раде под окриљем Епархије рашко-призренске све је празнији. Најмање има брашна.Светлана Стевић из организације "Мајка девет Југовића" каже да постоји страх код корисника да ће остати без хлеба и осталих прехрамбених производа, не само у општини Ново Брдо већ и у свих шест народних кухиња за 2.000 корисника.

Помоћ за народне кухиње од Црквене општине Беч

Помоћ за народне кухиње од Црквене општине Беч
Помоћ за народне кухиње од Црквене општине Беч
Помоћ за народне кухиње од Црквене општине Беч
Помоћ за народне кухиње од Црквене општине Беч

Баш у тренутку када су Народне кухиње почеле да мањкају са намерницама и када смо планирали да са лепим данима почнемо  са изградњом млекаре и фарме, стигле су нам лепе вести од наше браће из Црквене Општине „Свети Сава“ у Бечу.