Нове књиге

Православна вера и живот - часопис Епархије крушевачке

Видовдански број часописа Епархије крушевачке "Православна вера и живот"

  • Еколошко-етички поглед о нашем небу
  • Видовданске мисли
  • Ерминевтичка запажања о апокалиптичком страдању и опстанку Срба и Српске Цркве у 20. и 21. веку
  • Поуке светих Отаца, догађаји у Епархији крушевачкој и друге теме

Часопис можете преузети ОВДЕ.

Претходне бројеве часописа, можете преузети ОВДЕ.

Митрополит Антоније (Храповицки): Исповест

У оквиру издавачке дјелатности Епархије захумско-херцеговачке и приморске и Митрополије дабробосанске објављено је дјело надалеко чувеног јерарха Руске Православне Цркве - Митрополита Антонија (Храповицког).

Овај врсни богослов, неуморни пастир повјереног му стада Христовог и, прије свега, дубоко вјерујући човек, заиста је значајна личност не само у историји Руске Цркве него и читавог Православља у другој половини 19. и првој половини 20. вијека.

Као неко ко је крајње конкретно проживљавао небројена искушења кроз која је пролазио руски народ у турбулентним временима прије, за вријеме али и послије Револуције 1917. године, митрополит Антоније, дијелећи судбину оног дијела Руса који су кренули у егзодус након преузимања власти бољшевика, на сваки могући начин настојао је да се сачува православна вјера пред многим искушењима.

Фототипија Октоиха петогласника из 1494. године

У недјељу, 2. августа 2015. године, на празник Светог пророка Илије, на Ободу - Ријечком граду одржана је промоција Фототипије Октоиха Петогласника из 1494. године и Фототипија споменице о прослави 400-годишњице Ободске штампарије из 1895. године у организацији Митрополије Црногорско-приморске и Црквене општине Ријечке нахије, поводом 520 година од штампања „Октоиха петогласника“ у Штампарији Црнојевића и сто година од штампања Споменице о прослави 400-годишњице Ободске штампарије. На промоцији су говорили Његово Високопреосвештенство Архиепископ Цетињски Митрополит Црногорско-приморски г. Амфилохије, академик Зоран Лакић, др Владимир Јовићевић и књижевник Будимир Дубак.

Охридски пролог на шпанском језику

Охридски пролог на шпанском језику
Охридски пролог на шпанском језику
Охридски пролог на шпанском језику
Охридски пролог на шпанском језику

После литургијске прославе Петровдана у Буенос Аиресу представљен Охридски пролог - житија светих на шпанском језику у преводу Љиљане Поповић

На Петровдан, у нашем Саборном храму Рођења Пресвете Богородице свету Литургију је служио архимандрит Кирило са јермонахом Симеоном, протођаконом Николом, архиђаконом Рафаиломм, док је презвитер Стефан дириговао хором.

Књига архимандрита Петра (Радуловића) о посети Патријарха Павла Аустралији

Светосавско путешествије свеца нашег времена

"Нико у бучнијем веку није говорио тише, а да се чуо даље", записао је о најомиљенијем поглавару Српске Православне Цркве академик Матија Бећковић. С правом додати можемо да нико спорије није ходао, а да је стигао и оставио трагове добра и љубави и до најудаљенијих тачака планете. Јесени 2004. Године Господње, први и једини пут вољени Патријарх Павле походио је Богом благословену земљу аустралијску, на позив српске заједнице која баштину немањићког рода чува далеко од отаџбине. Чува и негује, сабрана око свете нам Цркве, под окриљем Митрополије аустралијско-новозеландске којом је тих година столовао данашњи Епископ ваљевски г. Милутин. Да виде, чују и узму благослов од светитеља нам савременика сливале су се реке људи. У манастир Светог Саве у Илајну, храмове Сиднеја, Кабрамате, Мелбурна, Канбере, Брансвика, храму Руске Заграничне Цркве у Ђилонгу...

Акатисти за сваки дан у години у издању манастира Каоне

Издавачки подухват манастира Каоне - Акатисти за сваки дан у години

У дванаест књига приређени су акатисти за сваки дан у години. Читајући акатисте упознајте се са житијима Светих и молитвама светитељима којим је посвећен акатист.