Нове књиге

14. број „Ћирилка“

На радост наших малишана, а и њихових родитеља, ИИУ „Светигора“ је издала нови, 14. број поучно- забавног часописа „Ћирилко“. Као и претходни бројеви и овај, бавећи се духовним обликовањем и васпитавањем дјеце, обилује многим занимљивим рубрикама: кратким и садржајним причама, поукама, дјечијим радовима и цртежима, као и текстовима из језика и историје.

Циљ часописа је да омогући родитељима да заједно са дјецом, листајући и читајући „Ћирилка“, квалитетно проведу своје вријеме, поготово ако се узме у обзир да највећи дио садржаја који нуди овај часопис нашој дјеци у савременим црногорским школама неће бити омогућено да упознају.

Васкршњи број “Светигоре”

Ми знамо да је Христос васкрсао

Христос Васкрсе, Ваистину Васкрсе! Дође нам Васкрс, а са њим и нови васкршњи број „Светигоре“, образника за вјеру, културу и васпитање Митрополије Црногорско-приморске. „Васкрсни, Боже суди земљи“ јесте уводни текст, бесједа Његовог високопреосвештенства Архиепископа цетињског Митрополита црногорско-приморског г. Амфилохија изговорена прошле година на Велику суботу.

Дела Светог владике Николаја у Белорусији

Мисли о добру излу - Свети владика Николај охридски и жички, Минск, Белорусија, 2014,са допуштењем Издавачког савета Белоруске Православне Цркве; превод на руски језик: академик Иван Чарота

Један од најревноснијих српских посленика у свету, проф. др Иван Чарота, шеф Катедре за славистику и оснивач Катедре за србистику на Филолошком факултету Белоруског државног универзитета у Минску, неуморно преводи дела и мисли светог Владике Николаја Охридског и Жичког.

***

Књиге нашег светитеља Николаја Охридског и Жичког преводе се и издају у Русији на десетак места, у Москви, Петербургу, Саратову и у манастирима широм Русије. Академик Иван Чарота је превео на руски језик и у Белорусији објавио осам књига Владике Николаја. Неке од тих књига имале су по два-три издања у тиражу од пет, десет, па и дванаест хиљада примерака. 

Издавачка фондација СПЦ: Васкршњи попуст од 30% од 50%

Тихи глас неуморног сведока речи Божје, блаженоупокојеног патријарха Павла, чије пастирствовање, како то код људи његовога кова увек и бива, не престаје упокојењем.

Поводом Васкршњих празника Издавачка фондација Српске Православне Цркве Архиепископије београдско-карловачке одобрава велики Васкршњи попуст од 30% до 50% на следећа издања:

  • Да нам буду јаснија нека питања наше вере, у три тома, Патријарх српски Павле
  • Извештаји са распетог Косова, Епископ рашко-призренски Павле
  • Борба за достојанство, мученичко страдање ученице из Крушевца Милице Костић, архимандрит Тихон
  • Слово љубве Деспота Стефана Лазаревића, лепотом књиге бавио се Боле Милорадовић
  • Одабрана дела, 10 књига Владета Јеротић, луксузни повез у кутији

Уз сваку купљену књигу издавач дарива купца. Наведена дела могу се купити у продавницама Српске Православне Цркве у Булевару краља Александра бр. 20 и бр. 26 и новоотвореној продавници у улици Краљице Наталије бр. 4. Одобрени попуст важи од Лазареве суботе (12. априла) до Томине недеље (26. априла).

Обрадујте своје миле и драге лепим даром душеполезним и незаборавним.
Христос васкрсе! Ваистину васкрсе!

Митрополит Амфилохије: Љетопис новог косовског распећа - издање на енглеском

Митрополит Амфилохије: Љетопис новог косовског распећа - издање на енглеском
Митрополит Амфилохије: Љетопис новог косовског распећа - издање на енглеском
Митрополит Амфилохије: Љетопис новог косовског распећа - издање на енглеском
Митрополит Амфилохије: Љетопис новог косовског распећа - издање на енглеском

У Чикагу представљена књига митрополита Амфилохија „Љетопис новог косовског распећа“ - издање на енглеском језику

У цркви Васкрсења Христовог у Чикагу 5. априла одржана је промоција енглеског издања књиге „Љетопис новог косовског распећа“ (Chronicles of the renewed crucifiction of Kosovo) Његовог Високопреосвештенства Митрополита црногорско-приморског г. Амфилохија. Реч је о дневничким записима митрополита Амфилохија од 1999. до краја 2000. године, који су настали када је Митрополит, после повлачења наше Војске са Косова и Кумановског споразума 1999. године, отишао у Пећку Патријаршију и тамо, са лица места, писао о мукама српског живља.